Rodinné Vinařství Válkovi je tím, co si mnozí z nás jen tajně přejí! Vyplněním tajných snů a přání. Láska k vínu Válkovi dovedla ke změně životních plánů plných změn a přání a hlavně k vinařství!

Historie tohoto vinařství se nepíše již od dávných časů. Rodinná tradice vinařství se začala psát až roce 2018. Jen díky lásce k vínu a velkému odhodlání se může toto vinařství nyní pyšnit již několikátou sklizní a pěknými víny.

Vinařství Válkovi obhospodařuje celkem 3,6 ha vinic, ve viniční trati Turbovická. Dozrávají zde hrozny Tramínu červeného, Muškátu moravského, Modrého Portugalu a Svatovavřineckého. Mírné klima a půda založená na málo skeletovitých pararendzinách a vápnito-jílovitých pískovcích dodává vínu ve skleničce kulatost a jemnost se zachováním ovocného charakteru.

V roce 2020 byla vysázena nová vinice a tak se můžeme těšit na Rulandské modré a krále vín – Ryzlink Rýnský.

Vinařství Válkovi, při obdělávání vinic, respektuje podmínky integrované produkce, kdy se používání přípravků na ochranu rostlin řídí přesně specifikovanými pravidly, která minimalizují jejich vliv na životní prostředí. Sběr hroznů probíhá výhradně ručně.

I když Vinařství nemá dlouholetou tradici, na kvalitě a chuti vína to není znát a můžeme Vám vína z tohoto Vinařství jen vřele doporučit!